Vi opdaterer vores hjemmesidedesign for at forbedre oplevelsen på vores hjemmeside.

Referater fra møder i Astrup og Rostrup menighedsråd

Menighedsråd

Menighedsrådene i Astrup og Rostrup Sogne er valgt på valgforsamling tirsdag d. 15. september 2020.
De er valgt for en fire-årig periode fra 2020-2024

Rostrup Sogn

Peter Pedersen (Formand)
Lars Lisberg (Næstformand og kasserer)
Bente Junge Stoffersen (Sekretær)
Jan Damborg (Kirkeværge)
Anna Lassen (Kontaktperson)

Stedfortrædere
Ingrid Svendborg
Ester Thomassen
Niels Anton Jensen
Tenna Pedersen
Anette Damborg

I Astrup Sogn

Rita Rydborg
Niels Schøler
Bjarne Søltoft
Susanne Pendlmayr
Dorthe Henriksen

Stedfortrædere
Inge Elisabeth Andersen
Poul Bundgaard Larsen

 

Referater fra Astrup menighedsråd

Referater fra Rostrup menighedsråd Referater fra Fællesmøder

2021:

Januar 2021

 

2021: 2021:

2020:

December 2020

November 2020

Oktober 2020

September 2020

Referat fra Menighedsmøde 09-06

Formandens beretning
fra menighedsmøde 09-06​

Maj 2020 (2)

Maj 2020

April 2020

Februar 2020

Januar 2020

2020:

November 2020

September 2020

Maj 2020

Januar 2020

2020:

Marts 2020 

2019:

November 2019

Oktober 2019

September 2019

April 2019 (30/04)

April 2019 (02/04)

Marts 2019

 

2019:

November 2019

September 2019

Maj 2019

April 2019

Marts 2019

 

 

2018:

Årsberetning fra Astrup MR 2018

 

2018:  

2017:

December 2017

November 2017

September 2017

August 2017

Juni 2017

Maj 2017

April 2017

Marts 2017

2017:

September 2017

Maj 2017

April 2017

Marts 2017